Кафедра БМІ

Впроваджені роботи

Акти впровадження розробок кафедри

Використання технологій відео з ефектом присутності для створення сучасного навчального відеоконтенту в умовах карантину

На кафедрі Біомедичної інженерії ХНУРЕ

для дистанційного навчання студентів в умовах карантину створюється новий навчальний контент, який засновано на використанні сучасних технологій відео з ефектом присутності.

Панорамне відео

це не тільки футуристичність у вигляді звичайних учбових класів, навчальних аудиторій, лабораторій та комп'ютерних класів. Це можливість створювати контент, в якому поле зору користувача не прив'язано до вибору оператора.

Це можливість проведення

лабораторних робіт за технічними дисциплінами, де використовується складне апаратне забезпечення з максимально можливими рівнями наочності та реалістичності при роботі на складному обладнанні, демонстрації роботи медичних приладів.

Це справжній ефект присутності

в аудиторії, де є викладач, що демонструє і пояснює принципи роботи апаратури, та студенти за своїми робочими місцями в віртуальному просторі!

Яна Віталіївна Носова
Асистент кафедри біомедичної інженерії

Науковий керівник – Завідувач кафедри біомедичної інженерії, Член НМР, член НТР, заступник голови спеціалізованої вченої ради, член ревізійної комісії Асоціації випускників ХНУРЕ, доктор технічних наук, професор Аврунін Олег Григорович

Риноманометр ТНДА-ПРХ з ольфактометричною насадкою

СТРУКТУРНА СХЕМА МАКЕТУ ПРИСТРОЮ

 

Процес респіраторно-ольфакторного тестування

Переваги розробленого пристрою

  1. Об’єктивність;
  2. Прилад дозволяє об’єктивно тестувати як нюхові порушення, так і порушення дихання;
  3. Пристрій пройшов метрологічну
    сертифікацію на вимірювальний
    прилад.

Розробка отримала метрологічну сертифікацію та визнана кращим винаходом 2016 року!

Студент групи БМІі-15-1 – Міхеїл Девнозашвілі
Науковий керівник – к.т.н. ст. викл. Селіванова К.Г.

ПРИСТРІЙ КОНТРОЛЮ ПРИЙОМУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

СТРУКТУРНА СХЕМА МАКЕТУ ПРИСТРОЮ

1 – блок управління; 2 – блок живлення; 3 – годинник в реальному режимі часу (електронний календар);
4 –мікроконтролер; 5 – LED дисплей; 6 – світлодіодний індикатор; 7 – модуль Bluetooth

ОПИС ПРИНЦИПУ РОБОТИ ПРИСТРОЮ

Пристрій був змодельований у вигляді макету із використанням платформи ARDUINO UNO R3 16U2 ORIG, кнопки управління, світлодіодного індикатора, годинника, модуль Bluetooth.
Зібраний макет вимагає попереднього налаштування від персонального комп’ютера, а саме введення назви лікарського препарату та часу його прийому. А також налаштування годин реального часу, каналу передачі повідомлень на мобільний телефон.

Після початку роботи годинник відраховує необхідний проміжок часу, і за допомогою світлової індикації підсвічує відсік із необхідними ліками.

Особливо важливим моментом роботи розробленого пристрою є його можливість взаємодіяти з мобільним телефоном або персональним комп’ютером, це було враховано під час моделювання роботи розробленого пристрою.

Є лише один відступ від розробленої схеми, немає датчика який давав би зрозуміти мікроконтролеру про те, що ліки було вилучено із відсіку; нагадування про необхідність прийому ліків надходить автоматично на мобільний телефон по каналу Bluetooth.

Як нас знайти

Контакти

Адреса

Головний корпус А, 4 поверх, кімн. 445, 447-450, 452Б – 455

Email

d_bme@nure.ua

Телефон

+38 (057)-702-13-64