НАВЧАННЯ БЕЗ КОРДОНІВ: ВІД ХНУРЕ ДО ЄВРОПИ ТА НЕ ТІЛЬКИ

тема

НАВЧАННЯ БЕЗ КОРДОНІВ: ВІД ХНУРЕ ДО ЄВРОПИ ТА НЕ ТІЛЬКИ

Коли молодий амбітний абітурієнт вирішує, ніж саме для нього може бути привабливий той чи інший ВУЗ, то перспектива отримання подвійного диплому є приємним і дуже привабливим бонусом. Ця стаття буде цікава тим студентам ХНУРЕ, кого цікавить можливість – отримання українського і європейського диплома.

Програма подвійного диплому – це міжнародний проект, домовленість між двома вузами, яка дає можливість студенту одночасно навчатися в двох закладах і за підсумком отримати одразу два дипломи. Така собі 2 в 1 пропозиція в сфері вищої освіти.

В ХНУРЕ існує кілька програм, в рамках яких можливе навчання в європейському вузі і отримання подвійного диплому. Сьогодні ж ми поговоримо про одну конкретну ситуацію, і на її прикладі спробуємо відповісти на питання: «Як вчитися в двох вузах?» Ім’я цій програмі – Еразмус+, яка передбачає спільну роботу ХНУРЕ і німецького університету ім. В. Лейбніця в м. Ганновер.

Координатором даного проекту є професор кафедри Інформатики Кузьомін Олександр Якович.

І перше питання, на який він допоможе нам відповісти …

– Яка концепція програми Еразмус+?

Кузёмін А.Я .:


На нашій кафедрі «Інформатики» першим кроком для учасника програми Еразмус+ є тримісячне літнє стажування в університеті ім В. Лейбніца міста Ганновер. Студенти мають стипендію, майже 660 євро, а також можливість поселення в гуртожиток. Далі, якщо стажування проведене добре, відкривається можливість безкоштовного навчання в німецькому вузі зі збільшеною стипендією. Студенти займаються реальними проектами в галузях інформаційних технологій, інтернет-технологій, розумного будинку і т.д. Але у нас є і продовження цієї програми, а саме паралельно вступ до магістратури ХНУРЕ і університету ім. В. Лейбніца та отримання українського і європейського диплому.

Раз вже з концепцією програми Еразмус+ ми розібралися, то пора перейти до питань, відповісти на які більш детально зможуть тільки люди, які заробили власною працею і завзятістю собі гордий статус власників подвійних дипломів. Отже, питання до знавців …

– Як потрапити до програми і в подальшому отримати подвійний диплом?

Тетяна Толмачова, студентка кафедри Інформатики:

Той, хто вступив до ХНУРЕ, може заповнити анкету і відправити її на розгляд до кафедри. Потрібно ще написати резюме та мотиваційний лист, а також отримати рекомендації викладачів. Пріоритет зазвичай дають студентам з гарними показниками у навчанні та знанням англійської мови.

Анна Долгопятенко, студентка кафедри Біомедичної інженерії:

Найголовніший документ – це сертифікат з англійської. Я здавала іспит у нас в університеті. Решта документів потрібні тільки для візи.

– Які ж переваги від навчання закордоном і отримання подвійного диплому?

Що й казати, після такої поїздки ваша англійська буде на більш досконлому рівні. Мовний бар’єр розмивається, адже які тут обмеження, коли і навчальні предмети, і люди, і диплом – все тільки in English.

Відмінний приклад з приводу корисного доповнення до вашого майбутнього резюме привів професор Кузёмін:

– Наш студент вказав в резюме досвід свого навчання в Німеччині, а також проекти, над якими там працював, і ось тепер в Австралії має керівну посаду в фірмі Microsoft. Інші студенти, що навчалися в Ганновері, поїхали до США, а деяких ще на етапі навчання запросили в німецькі IT-фірми.

Анна Долгопятенко, студентка Біомедичної інженерії, під час перебування закордоном завела купу інтернаціональних друзів і встигла помандрувати, а Тетяна Толмачова з кафедри Інформатики отримала можливість взяти участь у справжніх дослідженнях європейського проекту.
Вагомий вклад, який ви можете внести в розвиток вашого майбутнього – це досвід стажування закордоном та отримання подвійного диплому. За словами Андре Моруа, кожній людині надається багато можливостей змінити своє життя, але успіх приходить до того, хто вміє їх використовувати.

Не загубіть свій шанс, беріть участь в програмі подвійного диплому!

Карина Темчур

як нас знайти

Контакти

Адрес

Головний корпус А, 4 етаж, кімн. 445, 447-450, 452Б – 455

Email

d_bme@nure.ua

Телефон

+38 (057)-702-13-64