В даний час однією з найбільш актуальних соціальних проблем у всіх індустріально розвинених країнах світу є розробка і впровадження нових технологій для підвищення якості надання медичної допомоги, що підтверджується, зокрема, пріоритетними напрямками програми «Horizon 2020» (ProgramEU “Horizon 2020 / H2020”). Застосування сучасних інформаційних технологій дозволяє суттєво підвищити якість функціональної діагностики різних патологій за рахунок надання клініцисту додаткової, розширеної інформації щодо патологічного процесу.
Не дивлячись на те, що в індустріально-розвинених країнах за статистичними даними лише риносинуситом страждають близько 10% населення, ринологія є однією з найменш забезпечених доказовими засобами функціональної діагностики областей медицини. Це проявляється в тому, що не дивлячись на можливості сучасної риноманометричної апаратури і відповідних спеціалізованих програмних засобів, що дозволяють визначати і розраховувати аеродинамічні показники з досить високою точністю, не існує чіткої кореляції між суб’єктивними відчуттями пацієнта і характеристиками назального повітряного потоку.
Проблемою дослідження є підвищення достовірності діагностування порушень носового дихання за рахунок аналізу аеродинамічних характеристик пристінкового потоку повітря на основі виготовлення та дослідження індивідуальних натурних 3D-моделей верхніх дихальних шляхів людини.
Метою проекту є координація міжнародних досліджень щодо підтримки розвитку біомедичної інженерії в напрямку розробки моделей і методів для підвищення достовірності діагностики носового дихання за рахунок впровадження технології швидкого прототипування.
Виконання проекту базується на отриманих результатах наукових та практичних досліджень учасників проекту, які були отримані у наслідок виконаних спільних міжнародних програм: Programme „StrategischePartnerschaften“, „Ostpartnerschaften“ та Erasmus+ Programme KeyAction 1 – Mobility for learnersandstaff – Higher Education Studentand StaffMobility на протязі 2009-2016 р.
«Дослідження теоретичних і технічних принципів оцінки стану людини, профілактики, лікування та реабілітації», ДР № 0107U001541, «Дослідження теоретичних і технічних принципів діагностики, оцінки та корекції медико-соціального стану людини», ДР № 0110U002532, «Теоретичні основи і концепція діагностики та лікування станів, що погрожують життєдіяльності людини», ДР № 0117U002523, а також у рамках договору №360 / 08-11 від 04.01.2011 про науково-технічне співробітництво з кафедрою оториноларингології Харківського національного медичного університету за темою «Вивчення та моделювання гострих та хронічних патологічних процесів ЛОР-органів для підвищення ефективності їх лікування», ДР № 0116U004985.