ВІД ПРОГРАМУВАННЯ ДО АНАТОМІЇ

тема

ВІД ПРОГРАМУВАННЯ ДО АНАТОМІЇ

За цими матеріалами нашею співрозмовницею стала студентка другого курсу спеціальності 163-біомедична інженерія (БМІ).

Обговорення нашої теми почнемо з актуальною новини в науці України. У цьому місяці професор Олег Григорович Аврунін розповів журналістам Інтера про пристрій, який було розроблено кафедрою біомедичної інженерії ХНУРЕ. За допомогою апарату можна зробити тест на нюх, що, як ви розумієте, досить актуально і перспективно в боротьбі медиків з наслідками COVID -19.

Звуть цю крихту «ТНДА-ПВХ» і вона ще може визначати потенційні можливості спортсменів при виконанні фізичних навантажень. На сьогодні в світі немає аналогів цьому апарату, «за пристроєм стоять в черзі європейські країни ». Якщо вас зацікавили й інші розробки кафедри, то неодмінно відвідайте сайт кафедри і ви не пошкодуєте витраченого часу. А ми починаємо знайомство зі спеціальністю 163- біомедична інженерія (БМІ). Наша співрозмовниця, Ліза Коваленко, розповість нам, як вчитися на кафедрі, де працюють і викладають вчені, про розробки яких знають не тільки в Україні, а й за кордоном.
– Розкажи, що ви вчите? Чим займається біомедична інженерія?

– Ми вчимо фізичні і хімічні процеси, які відбуваються в людському організмі: анатомія і фізіологія, біофізика, біохімія, біомеханіка. Вивчаємо різні програми, наприклад, зараз ми багато працюємо в Matlab. Дуже важливим розділом для нас є електроніка. Вивчаємо різні прилади й методи досліджень, способи отримання і обробки біо-сигналів, наприклад, людини. Якщо говорити в цілому, то біомедична інженерія займається створенням пристроїв і апаратів, програмного забезпечення для медиків; розробками для сучасних методів лікування (штучні органи, протезування, системи віртуальної реальності, біопрінтігом та іншим).

– Чи важко вчитися?

– Скоріше ні ніж так. Справа в тому, що мені дуже цікава моя спеціальність і дана сфера діяльності в цілому. Тому я додатково читаю багато різної літератури. В деяких предметах доводиться розбиратися самостійно, але в цьому, на справді, немає нічого страшного!
– Можливо, вже були якісь практичні заняття, які вам запам’ятались? – У нас є аудиторії з мікроскопами, де можна детально досліджувати біологічні тканини та частки крові. Під час однго з лабораторних занять ми якраз перевіряли групи крові. Ще цікаво було, коли ми вівідали музей анатомії. – У яких міжнародних програмах з обміну беруть участь студенти кафедри? – Почнемо з того, що у нас можна отримати подвійний диплом на старших курсах. Наш факультет співпрацює з декількома університетами з Китаю (Ціндаоскій університет, Чанчуньской університет прикладної хімії), Німеччини (університет Ганновера, інститут сонячної енергії), США, Італії, Іспанії. Головне добре знати мову і відповідально вчиться! – Є можливість у студентів брати участь в науковій діяльності? – Так звичайно! У нас можна брати участь в цікавих наукових проектах: обробка медичних зображень, анатомічне 3D – моделювання, обробка біо-сигналів та інше, писати наукові роботи. Тобі завжди допоможуть і направлять!
– Чи подобаються теми курсових робіт?

Мені дуже подобаються курсові, тому що вони безпосередньо пов’язані з різними розробками в біомедичної інженерії.
Наприклад, моя остання курсова – це «Системи відновлення зору». І, якщо подумати, то це максимально актуально сьогодні. За даними ВООЗ в світі не менше 2.2 мільярда людей з порушеним зором. Коли, якщо не зараз, потрібно вирішувати ці проблеми?
До речі, один з дипломів випускника БМІ був присвячений деструкції тромбів за допомогою ультразвукового випромінювача з системою управління. Дуже важлива тема для сучасності.

– Де працюють випускники кафедри?

– Взагалі варіантів дуже багато. Можна під час навчання на стажуваннях знайти собі роботу і там і залишитися: в приватних клініках, центрі протезування, радіології. Не забуваємо про роботу за кордоном.

Професор Аврунін Олег Григорович у своєму інтерв’ю УКРІНФОРМ зазначив, що в останні роки випускники кафедри стали дуже за требуваними фахівцями на ринку праці. «Зросла кількість приватних клінік, де багато сучасного обладнання, і в державних і комунальних закладах охорони здоров’я з’явилося нове обладнання, яке теж потрібно кваліфіковано обслуговувати.

Наприклад, більшість технарів радіологічного відділення НДІ Медичної радіології та онкології складають саме наші випускники, і зараз група магістрів там працює, вони проходили там передатестаційну практику і на днях захистили дипломи». Вчитися за фахом біомедична інженерія не тільки цікаво, але й дуже перспективно!

За матеріалами:

1. ukrinform.ua/rubric-technology/3166707-ak- povernuti-nuh- vtracenij-cerez-covid.html? fbclid = IwAR2si2lnSHKtiCLlgSawT58jpfLMXVY0- EJGOqFrb4IcDav16oqnFevOZME

2. https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=- NnncYm6ehk & ab_channel =% D0% A0% D0% B0% D0% BD% D0% BE% D0% BA % D0% B7% D0% 86% D0% BD% D1% 82% D0% B5% D1% 80% D0% BE % D0% BC & fbclid = IwAR3fbU3ObUpSXDdemavSHsOLbuP9dWebBR- ffHwfPnWHiaF80SqzHfByA9A Розмову вів Данило Гречишкін

Як нас знайти

Контакти

Адреса

Головний корпус А, 4 етаж, кімн. 445, 447-450, 452Б – 455

Email

d_bme@nure.ua

Телефон

+38 (057)-702-13-64